pss logo
zwin
studenckie oferty pracy
Data dodania: 2010-01-08 Szczegóły:

Quad/Winkowski – najnowocześniejsza drukarnia w Europie Środkowej, będąca częścią Quad / Graphics - poszukuje kandydatów na stanowisko Stypendysty. Obecnie Quad jest największą prywatną drukarnią na świecie z wynikiem ponad 2 mld $ sprzedaży rocznej, z siedzibą w Sussex, Wisconsin, USA. W ramach zaawansowanego technologicznie i kompleksowego procesu produkcji poligraficznej oferujemy pełen zakres usług przygotowania publikacji do druku, druk offsetowy, arkuszowy, usługi introligatorskie oraz dystrybucję do zróżnicowanej grupy klientów takich jak: Edipresse, Agora, Egmont, Bonnier, Hachette Filipacchi, Marquard Media, Lego, IKEA, oraz gazetek reklamowych dla Metro AG i Carrefour.

Angeline E. Quadracci (z domu Wierzbicka), matka założyciela firmy Quad/Graphics Harrego V. Quadracciego była z pochodzenia Polką. Przed śmiercią w 2003 roku, jej ostatnią wolą było ustanowienie funduszu stypendialnego dla młodych i zdolnych Polaków, którzy mogliby odbyć szkolenie w USA z zakresu poligrafii. Stworzono więc program stypendialny do którego studenci kwalifikowani są w ramach konkursu o Paszport Stypendialny.

Stypendyści przystępują do grona pracowników Quad/Graphics jako Trainees – stażyści w firmie, których głównym zadaniem jest zdobywanie wiedzy o biznesie poligraficznym oraz o procesach zachodzących w przedsiębiorstwie. Pobyt Trainees'ów w USA nie kończy się tylko na pracy. Organizowane są dla nich min. spotkania edukacyjno-integracyjne. Wszystkim uczestnikom zapewniamy zakwaterowanie w umeblowanym mieszkaniu, służbowy samochód oraz laptop; pokrywamy także koszty związane z podróżą i pobytem.

Program stypendium składa się z dwóch komponentów: nauki w WCTC oraz praktycznego szkolenia w drukarniach Quad/Graphics w USA. Stypendyści dzielą swój czas między uczelnią, a pracą.

Przez okres 1 roku stypendyści uczestniczą w zajęciach w Waukesha County Technical College (WCTC) w Pewaukee, Wisconsin, na wydziale „Printing and Graphics”. Każdy semestr obejmuje 4 kursy, co według kryteriów WCTC odpowiada studiom dziennym w pełnym wymiarze. Istnieje możliwość wprowadzenia niewielkich zmian w planie w zależności od doświadczenia studenta. Na zakończenie nauki, stypendyści otrzymają od WCTC certyfikaty znajomości technologii poligraficznych.

Drugim z komponentów stypendium jest praktyka w działach produkcyjnych i administracyjnych Quad/Graphics. Po zakończeniu praktyki w działach produkcji, stypendyści przechodzą do działów administracyjnych, odpowiadających osobistym zainteresowaniom. Może to być np.: dział planowania, sprzedaży, technologii produkcji, kalkulacji.

 

 

Wymagania

- przeznaczony dla studentów IV i V roku studiów stacjonarnych uczelni wyższych technicznych i ekonomicznych (konieczny jest status studenta w chwili wyjazdy);

- średnia minimum 4.0;

- bardzo dobra znajomość języka angielskiego;

- komunikatywność;

- umiejętność pracy zespole.

 

Informujemy, iż skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

 

 

 Jak aplikować?

- aplikacje można składać poprzez naszą stronę www.quadwinkowski.pl lub wysłać na adres studenci@quadwinkowski.pl

Potrzebne dokumenty: formularz aplikacyjny + CV

 

Kontakt: studenci@quadwinkowski.pl
Data dodania: 2009-10-07 Szczegóły:

Wymagania:

- znajomość programów typu CAD,

- umiejętność tworzenia i czytania dokumentacji technicznej,

- mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku

 

Kandydat kontaktuje się z pracodawcą: telefonicznie – 0601 302 537

 

 

Kontakt: 0601 302 537
wcześniejsze »